Hizmetler

Üretim

Türkiye genel olarak dünyanın en büyük 7. tarım üreticisidir ve fındık, incir, kayısı ve sultan üzümü üretiminde dünya lideridir. Türkiye aynı zamanda yaş sebze ve üzüm çeşitleri üretiminde 4. büyük üreticidir. 2016 yılında sebze üretimi bir önceki yıla göre % 2,4 artarak 30 milyon 267 bin ton olmuştur. Bu yılda 17.5 milyon ton meyve üretilmektedir.

Türkiye Avrupa genelinde yetişen 11.500 türden 11.000 bitki türünü yetiştirme imkanına sahiptir. Türkiye'nin coğrafi konumu, rekabetçi fiyatlarla üretim yapması, Avrupa, Orta Doğu, Rusya ve Orta Asya pazarlarına köprü konumunda olması sebze ve meyve ihracatında avantajlar sağlamaktadır.

Şirketimiz dünyanın en iyi washington navel cinsi portakallarını Finike’de yetiştirmektedir. Kendi bahçelerimizde narenciye çeşitleri ve nar üretmekteyiz. Buna ilaveten kontratlı olan bahçelerde üretim yapan anlaşmalı çiftçiler ile Avrupa, Rusya ve Orta Doğu pazarlarındaki müşterilerimiz için üretimler yapılmaktadır.


Paketleme

Yaş Sebze ve meyveleri uygun bir şekilde ambalajlamak, ürünlerimizi en iyi saklama koşullarında tutmak bizim işimizin gereğidir. İhracata giden sebzeler için ambalaj fabrikalarımız, Kumluca ve Antalya'da, meyveler için ise ürünlerimizin çoğunun üretildiği Finike ve Mersin bölgesindedir.

Ambalajlama işlemi sırasında denetmenlerimiz daima iş başındadır. Paketleme ünitelerimiz, yıkama, sterilize etme, mumlama, sınıflandırma / inceleme ve ebatlandırma için modern paketleme hatları ile donatılmıştır. Ürün paketlerimiz her müşterilerimizin talebine göre ayarlanabilir.


Lojistik

Firmamızın başlıca görevi hassas meyve ve sebzelerin planlanan zamanda müşterilerimize hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırmaktır. Frigolu yük kamyonlarımızla hasat yapılan bölgedeki depolardan son varış noktasına ulaşıncaya kadar lojistik hizmetleri sunmaktayız. Özellikle organik ürünler için hava kargo imkanlarınıda kullanıyoruz.


Sertifikalar

Firmamızın Avrupa ve Asya'ya ihraç ettiği tüm ürünler gerekli kalite standartları belgelerine sahiptir. Ürünlerimiz tarım bakanlığınca ilan edilen analiz firmaları tarafından her sevkiyat öncesinde incelenmektedir. Global G.A.P, HACCP, ISO 22000 gibi Avrupa kalite standartları belgeleri bu şirketlerin temsilcileri tarafından denetlenmektedir.

Lora Fresh Tarım Dış Ticaret Ltd. Şti.
Mehmetçik Mah. Termesos Bulvarı No:18 Kat:4 D:7 Muratpaşa / Antalya
+90 242 999 23 37 info@lorafresh.com

Tüm hakları Lora Fresh'e aittir © 2018     /     Tasarım Ajansweb